Audi E-Tron GT Özellikleri

Günümüz teknolojisi ilerledikçe artık mazot ve benzin, yerini elektriğe bırakıyor. Hem ekonomik hem performanslı ve teknolojik olan elektrik motorlara Audi‘nin üyesi E-tron GT oldu.

Audi E-Tron GT

Audi’nin elektrikli modeli olan e-tron GT ilk olarak kontak çalıştırılır hale gelmiş durumda. Meraklıları için 2018 los angeles otomobil fuarında konsept versiyonu sergilendi. Porsche destekli olan E-tron GT en erken 2020 yılında üretime geçip satılması planlanılıyor. Tesla model S’e rakip olarak çıkan E-tron GT 4 kapılı bir coupe olarak karşımıza çıkacak. 400 kilometre menzile sahip olacak olan otomobilde 90 kWh’lık batarya standart olarak bulunuyor. 100 KM/s hıza sadece 3.5 saniye sürede ulaşabilecek olan E-Tron GT’nin 800 voltluk bataryasında en hızlı bir sürede sağlıklı bir şarj özelliği olacağı belirtiliyor. Bu bataryanın, %80 doluluğa ulaşması sadece ortalama hesaplamalarda 20 dakika gibi bir sürede gerçekleşecek. Porsche Taycan ile aynı altyapıda tasarlanan Audi E-tron GT’nin uzunluğu 4.96, yüksekliği 1.38 ve genişliği ise 1.96 metre gibi bir boyutlarda olacak.

Audi E-Tron GT

Audi A7, A8 ve R8 donanımlarının son zamanlarda son derecede geliştiği ve standart modellerinde bile harika özelliklere sahip olduğu görülüyor. Yeni çıkacak E-Tron GT ninde bu özelliklerin en üst safhada olacağı belirleniyor. Audi, şuan da otomobilin geliştirilme sürecinin büyük bir oranında tamamlandığını ve halledilmesi gereken bir kaç detaylar bulunduğunu bildirdi. Motor kısımlarında ve iç özelliklerinde eklenecek bir kaç hayati noktalarında olabileceği planlanıyor. Gösterime girenkonsept verdiyonunda ekleme çıkarma veya değişiklik olabileceği kesin gibi duruyor. Zamanla kendi haber portallarında yenilenen ve tamamlanan eksikleriyle duyurulması bekleniyor. Şuanda çıkış tarihi ve fiyat bilgisi henüz tam netlik kazanmadı.

Audi E-Tron GT

Son zamanların en çok merak edilen elektrikli motorlar değişik tarzda seçeneklerle piyasaya sürülmeye başlıyor. Hem elektrik hem mazot teknoloji şuanda günümüzde satışa sunulan araçlarda mevcuttur. Audi yaptığı E-tron GT projesi ile bu elektrik dünyasına adım atmış durumda. Alman markalarının attığı adımların ne kadar büyük olduğunu söylemeye gerek yok bizce. 2020 yılında hemen hemen teknolojinin ve birçok şeyin boyut değiştirip çağ atlayacağı bir yıl olacak gibi görünüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir