Rolls-Royce Wraith Black Badge Özellikleri ve Fiyatı

İstanbul Rolls Royce Motor Cars, 20 Haziran akşam saatlerinde Kuruçeşme’de organize ettiği bir etkinlik ile bu ihtişamlı modelin tanıtımını gerçekleştirdi. Rolls-Royce Motor Cars Doğu Avrupa Kurumsal İlişkiler Direktörü Frank Tiemann ve Rolls-Royce Motor Cars İstanbul Marka Müdürü Hilal Aysal tarafından yapılan toplantıda alınan kararlar katılımcılarla paylaşıldı. Toplantıda yeni modele, Türkiye’den de siparişlerin olduğu bilgisi verilirken Wraith ve Ghost’un mevcut olan Black Badge sürümlerinin, bu aydan itibaren Türk koleksiyonerlerine teslim edeceklerini bildirdi.

Rolls-Royce Wraith Black Badge

Diğer Rolls Royce modellerine göre daha koyu bir renge sahip olan Wraith Black Badge’in ön ızgara çevresi, bagaj kapağı, alt hava girişindeki son işlemci ve egzoz karartılmış krom özelliğine sahip. Buna ilave olarak, her Black Badge motorlu otomobilin ön, yan ve arkasındaki ünlü Rolls-Royce logosu, Rolls-Royce’un ‘Black Badge’ isimli alternatif gerçekliğe girmesiyle öne çıkıyor. Siyah zemin üzerinde gümüş halini alan Rolls Royce Wraith Black Badge,  yeni modelinde simgesini de değiştirmiş durumda.

Yeni model hakkında ayrıntılı bilgi veren Rolls-Royce Motor Cars İstanbul Marka Müdürü Hilal Aysal gelişen dünya ile birlikte yeni kullanıcıların gün geçtikçe daha farklı ve çeşitli arzularda bulunmaya başladıklarını bildirdi. Son modelin de bu istekler doğrultusunda ortaya çıktığını dile getiren Aysal, “İnsanların hızlı gelişen dünyada artık çok fazla vakitleri yok, her saniye her yerde olmak zorundalar. Aslında bu model markanın ikinci kişiliğini yansıtıyor. Daha asi, daha sert, daha dinamik ve daha hızlı bir görünüme sahip. Özellikle dizaynında değişiklikler mevcut. Ön ızgaranın ve öndeki heykelin koyu krom olması, içerde karbon fiber bir yapının kullanıcıyı karşılaması ve araçta bu modele özel bir logonun olması ilk başta göze çarpan detaylar” diye bildirdi.

Rolls-Royce Wraith Black Badge

Aracın kişinin istediğine ve arzusuna göre farklı renkler de üretilebileceğini belirten Aysal, “Koyu kromların kalıcı olması, heykelin ve logonun değişmemesi dışında kişi istediği renkte ve özellikle tercih yapabilir” dedi. Aracın başlangıç fiyatını vergiler dahilinde 971 bin Euro olarak açıklandı.

Marka olarak önceliklerinin rekor üstüne rekor kırmak olmadığını dile getiren Aysal, “Biz daha kişiye özel ve özgün araçlar üretiyoruz. Bu nedenle araçların sayısının çok olmasından ziyade kişiye özel olması bizim için daha önemli” diyerek konuşmasını noktaladı.

Rolls-Royce Wraith Black Badge

Dünyada iz bırakmış Freddie Mercury, Elton John, Coco Chanel, Howard Hughes, Yves Saint Laurent gibi iş, moda, eğlence dünyasının önde gelen isimlerinin de birer Rolls-Royce kullanıcısı olduklarını belirten Frank Tiemann, “Bunlar yaptıkları işlerde sınır tanımayan kişilerdi. Yeni nesiller de dinlenme bilmeyen bir hayat temposu ile yaşıyorlar. Bunlardan ilham alarak biz de kendi sınırlarımızı zorluyoruz ve Black Badge modelini de bu ilhamla geliştirdik” sözlerini bildirdi.

Motor tipi 6.6 V12 (632 Hp) Automatic Black Badge olan Royce saatte 250km/h sürate erişebiliyor. 100km/h hızına ulaşması tam 4.5 Saniye sürüyor. Yakıt deposu hacmi 83 Litre benzin alıyor. Şehir içi tüketimi uzaktan bakıldığında cep yaksada kullanıcılarını tatmin ediyor. Şehir içi ortalama 22.2 Lt/100 km yakıt yakıyor. Şehir dışı ise iller arası mesafede ortalama 10.1 Lt/100 km olarak yakıt performansı mevcut. Ortalama yakıt durumu ise 14.6 Lt/100 km dir.  Uzunluğu 5.5metreyi bulabiliyor. Genişliği ise 2metreye yaklaşık durumda.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir