Skoda Scala İnceleme

Skoda‘nın yeni göz bebeği olan Scala önümüzdeki günlerde satışa sunulacaktır. Henüz fiyatı belirlenmeyen Scala’nın özellikleri belli oldu.

Volkswagen Golf’e rakip olarak üretilen Scala, Skoda Rapid’in yerini alacağı söyleniyor. Skoda’nın ailesine yeni katılan Scala Hatchback modeli olarak satışa sunulacak. Golf ile benzirliği yanı sıra özellikleriyle de rakip olmaya kararlı olduğu görülüyor.

Skoda Scala

4.362 mm uzunluk, 1.793 mm genişlik ve 1.471 mm yükseklik şeklinde boyutlara sahip olan Scala, bu boyutlarıyla Rapid Spaceback’ten daha uzun, daha geniş ve daha yüksek duruyor. Ayrıca yerine geçtiği Rapid’in bagaj hacmi 415 litreyken Scala’nın verilen bilgilere göre bagaj hacmi 467 litre ile daha büyük ve daha kullanışlıdır. Rapid’den daha şık ve sportif bir yapıya sahip olan Scala şimdiden rakibi Golf’u geçmeye hazır gibi.

Skoda Scala

İşin donanım kısmında ise teknolojik tüm ekipmanlar kullanılmış görülüyor. LED ışıklandırma grubu ve stop lambaları, 6,5 inç ile 9,2 inç aralığında değişen multimedya ekran, 10,25 inç dijital sürücü ekranı, LED ambiyans ayınlatma, şeritte takip asistanı, otonom acil frenleme, ön bölge çarpışma asistanı, elektronik şasi denge kontrolü, adaptif hız sabitleyici ve park asistanı gibi parçalar Scala’nın sunduğu özelliklerin bazılarıdır.

Skoda Scala

Scala’nın bazı versiyonları 3 litrelik 1.0 TSI 95 HP şeklinde olacak ve 5 ileri manuel şanzıman ile alınabilecek. 1.0 TSI motorun 115 beygirlik versiyonu istenirse 6 ileri manuel ve 7 ileri DSG şanzıman ile zevke göre alınabilecek.

Skoda Scala

Skoda Scala, 2019 yılının ilk yarısında Avrupa’da satışa sunulacağı belirtilmektedir.

Skoda Scala

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir